تکنیک ها و تکنولوژی های ارتودنسی مدرن

تکنیک ها و تکنولوژی های ارتودنسی مدرن

تجربه بی نظیری در درمان موارد بسیار سخت داشته و می تواند گزینه هایی برای درمان بیمار ارائه دهد که در هر کلینیک ارتودنسی در دسترس نیست. در این مجموعه درمانی که دارای آخرین امکانات مرتبط با ارتودنسی می باشد، از آخرین تکنولوژی های روز دنیا برای مراقبت از بیماران با کیفیتی بالا استفاده می شود و بهترین گزینه درمان ارتودنسی با توجه به نوع و سبک زندگی بیمار انتخاب می شود. در واقع، ما در زمینه تکنولوژی های مرتبط با ارتودنسی در کشور پیشگام هستیم و گزینه های درمانی را عرضه می کنیم که در بسیاری از کلینیک ها انجام نمی شوند.

تمرکز ما در انتخاب رویکرد درمان، راحتی بیمار و نتیجه بهینه درمان است. همچنین طیف وسیعی از درمان ها اعم از درمان های سنتی تا درمان های مدرن شامل ارتودنسی نامرئی تقریبا غیر قابل مشاهده، ارتودنسی فلزی و رنگی، سیستم خود- بسته یا ارتودنسی دیمون، الاینرهای شفاف، اینویزالاین و انواع دیگر روش های درمانی می شود. ما ارتودنسی را سریعتر، آسانتر و راحت تر از آنچه پیش از این تجربه کرده اید انجام می دهیم. در این مقاله به معرفی برخی از جدید ترین تکنیک ها و تکنولوژی های ارتودنسی مدرن پرداخته می شود.

اشعه AcceleDent

اغلب بیماران این سوال را دارند که “آیا راهی برای کاهش زمان استفاده از دستگاه های ارتودنسی وجود دارد؟” پاسخ مثبت است. امروزه تعداد بسیار کمی از متخصصین ارتودنسی تکنیک AcceleDent Aura را ارائه می دهند که می تواند جا به جایی دندان ها را تا پنجاه درصد سرعت ببخشد.

اسکنر Lythos Intraoral

آیا از ایمپرشن های قالبگیری بدتان می آید؟ تکنولوژی جدید اسکن دیجیتال می تواند ارتودنسی های سفارشی همانند الاینر های شفاف را بدون استفاده از ایمپرشن های آزاردهنده قالبگیری ایجاد کند.

Insignia

به این شیوه “طراحی لبخند سفارشی” نیز نام داده اند. این سیستم ارتودنسی که در سطح بالایی مهندسی شده است از اسکن های دیجیتالی سه بعدی دندان ها و نرم افزار برنامه ریزی درمان CAD/CAM ساخته می شود.این سیستم ارتودنسی سریع بهترین تکنولوژی ساخت و رایانه را به کار می گیرد تا بازدهی جابه جایی دندان را بهبود ببخشد. نتیجه نهایی این شیوه زمان درمان را تا ۳۷ درصد و تعداد مراجعه به کلینیک برای معاینه را تا ۲۵ درصد بهبود می بخشد.

TAD’s

دستگاه انکوریج موقت (Temporary Anchorage Devices) می تواند در جاهایی که دستگاه های معمول ارتودنسی کاری از پیش نمی برند، برای کمک به جا به جایی دندان ها استفاده شود. از این دستگاه در بستن فضاهای ایمپلنت، صاف و مرتب کردن دندان های آسیا بدون استفاده از ارتودنسی و اصلاح لبخند و بسیاری از مشکلات دیگر استفاده می شود.

لیزر

گاهی بافت نرم لثه روی دندان های در حال رویش را می پوشاند و از قرارگیری مناسب براکت ها جلوگیری می کند. با استفاده از لیزرهای دیود داخل دهانی می توان به آرامی بافت لثه را جابه جا کرد تا در جایگاه مناسب خود قرار بگیرد و به این وسیله زمان مورد نیاز تا رویش دندان را کاهش داد. از طرفی این کار ظاهر و شکل بافت لثه را نیز بهبود می بخشد.

براکت های خود – بسته یا سیستم دیمون

این نوع ارتودنسی که دارای فشار و اصطکاک پایین تری نسبت به درمان های رایج است اجازه اصلاح راحت تر و سریعتر دندان ها را می دهد. زمانی که ارتودنسی دیمون با سیم های قوسی High-Teck استفاده شود، دندان ها سریعتر و با راحتی بیشتری جا به جا می شوند.

پیوند غیر مستقیم

از این روش دقیق قرارگیری براکت ها بر روی دندان که (Indirect Bonding) نام دارد، استفاده می شود تا وضعیت براکت ها را روی سطح دندان ها بهبود بخشیده و مرتب کردن دندان راحت تر شود.

سیستم های دیجیتال

رادیوگرافی و مدلسازی دیجیتال این اطمینان را به وجود می آورد که برنامه درمانی بیمار دقیق است و تنها بر اساس نیازهایش طراحی شده است. تصویر برداری دیجیتال با اشعه ایکس باعث می شود که بیمار با اشعه های رادیویی کمتری درگیر شود و نتیجه تصویر برداری در همان لحظه قابل مشاهده باشد. همچنین در این شیوه کیفیت تصویر بسیار بالاست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =