مراحل ارتودنسی به ترتیب

مراحل ارتودنسی به ترتیب

 

در این پست قصد داریم تا مراحل ارتودنسی را برای شما شرح دهیم ، مراحل انجام ارتودنسی سوالی است که بسیاری احتمالا به دنبال یک پاسخ دقیق برای آن هستند تا بتوانند با روش ارتودنسی آشنا شوند .

فرآیند ارتودنسی مجموعه ای از حرکات دندانی است که برای بهبود زیبایی، عملکرد و جویدن دهان شما انجام می شود. تا رسیدن به لبخند مورد نظر به چند مرحله تقسیم می شود.

مراحل ارتودنسی چیست؟

در مجموع ارتودنسی دارای 7 فاز است: یک فاز صفر که در آن مطالعه انجام می شود و 6 مرحله دیگر ارتودنسی است .

  • بررسی اولیه بیمار
  • آماده سازی بریس ها
  • قرار دادن بریس ها
  • چکاپ های منظم
  • برداشتن بریس ها
  • انجام دستورالعمل ها برای حفظ سلامت دندان ها

1 – بررسی اولیه بیمار

بررسی اولیه بیمار

بررسی اولیه بیمار

 

 

در این مرحله شما احتمالا یک قرار ملاقات با پزشک تنظیم میکنید ، برای رزرو نوبت در یکی از مطب های دکتر علی حیدری ( متخصص ارتودنسی) میتوانید از طریق فرم رزرو آنلاین ، وقت خود را رزرو کنید و برای بررسی اولیه تشریف بیاورید .

پس از مراجعه متخصصین ما وضعیت دندان های شما را به خوبی بررسی میکنند ، پس از بررسی گزارشی از وضعیت دندان هایتان به شما خواهند داد تا بدانید که شرایط و وضعیت دندانهایتان چگونه است .

مواردی همچون مدت زمان مورد نیاز برای حل مشکلات دندان و لثه شما ، همینطور نوع بریسی که قرار است استفاده کنید و همینطور دستورالعمل هایی را به شما ارائه میکنند تا به طور کلی از شرایط ارتودنسی مطلع باشید .

2 – آماده سازی بریس ها

آماده سازی بریس ها

آماده سازی بریس ها

در این مرحله متخصصان با استفاده از اسکن و تصاویر فک و دندانهای شما ، شروع به آماده کردن نوع بریس هایی که میخواهید میکنند ، شما میتوانید بریس های اینویزیلاین را انتخاب کرده باشید یا بریس های دیمون و یا سنتی .

در ادامه متخصصین این بریس ها را برای شما آماده میکنند و به پزشک تحویل میدهند تا برای مرحله نصب بریس ها پزشک این کار را برای شما انجام بدهد ، هدف ما این است که بهترین کیفیت بریس را در طول دوره ارتودنسی به شما ارائه کنیم.

پس از اینکه بریس های شما ساخته و آماده شد با شما تماس خواهیم گرفت تا برای نصب بریس ها به کلینیک یا مطب مراجعه کنید .

3 – نصب بریس ها

نصب بریس ها 

نصب بریس ها

در این مرحله بریس های آماده شده را روی دندان های شما نصب خواهیم کرد ، مدت زمان نصب بریس ها به نوع آن هم بستگی دارد ، به طور مثال ممکن است برای نصب بریس های اینویزیلاین کلا نیم ساعت زمان بخواهید اما برای نصب بریس های سنتی و یا دیمون زمان بیشتری را نیاز داشته باشید .

در این مرحله پزشک دستورالعمل های مناسب را برای حفظ ارتودنسی به شما اعلام میکند و بریس هایتان را روی دندان هایتان نصب میکند .

این کار درد ندارد پس نگران نباشید ، به طور کلی فرآیند ارتودنسی یکی از فرآیندهایی است که درد ندارد و دردهای خفیف آن هم به واسطه جابجایی دندان های شما است که برای کنترل آن درد هم ، به صلاحدید پزشک ممکن است برای شما مسکن تجویز کند.

4 – چکاپ

چکاپ 

چکاپ

پس از اینکه بریس های شما نصب شد از شما خواسته میشود که برای چکاپ هر چند وقت یکبار با ما تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به مطب مراجعه کنید ، اگر روش ارتودنسی شما اینویزیلاین و دیمون باشد ، نیاز به مراجعه کمتری برای چکاپ خواهید داشت .

در بعضی از موارد هم شاید نیازی به مراجعه نداشته باشید زیرا این بریس ها دستورالعمل های متفاوتی دارند و معمولا خود شما هم میتوانید برخی کارها مانند تعویض بریس های اینویزیلاین را انجام دهید .

به طور کلی اگر نیاز باشد ، پزشک از شما درخواست میکند که بعد از گذشت مدتی شرایط خودتان را به او گزارش بدهید تا چنانچه مشکلی بود بتوان آن را برطرف کرد .

5 – برداشتن بریس ها ( اتمام دوره ارتودنسی)

برداشتن بریس ها ( اتمام دوره ارتودنسی)

برداشتن بریس ها ( اتمام دوره ارتودنسی)

در این مرحله شما برای برداشتن بریس ها به پزشک مراجعه میکنید ، پزشک وضعیت دندان های شما را بررسی میکند و اگر همه چیز خوب پیش رفته باشد و شما دستورالعمل ها را به خوبی رعایت کرده باشید ، بریس های شما را برمیدارد .

بهتون تبریک میگیم ! شما به انتهای دوره درمان ارتودنسی رسیدید و هیچ چیز لذت بخش تر از یک لبخند زیبا برای شما نیست .

پزشک با یک بررسی کامل وضعیت دندان هایتان را مشاهده میکند و برای حفظ وضعیت دندانهایتان به شما دستورالعمل هایی را ارائه میکند که باید رعایت کنید تا وضعیت دندانهایتان همیشه به همین مرتبی و زیبایی بماند .

6 – دستورالعمل ها برای حفظ وضعیت فعلی دندان ها پس از پایان دوره ارتودنسی

در این مرحله بسته به وضعیت دندانهایتان ، پزشک متخصص نکات مهمی را به شما ارائه میکند تا بتوان وضعیت دندان ها را به خوبی حفظ کرد و شما را از یک دوره ارتودنسی دیگر بی نیاز کند .

اگر این دستورالعمل های پزشک را به خوبی رعایت کنید ، کمک زیادی به شما میکند تا بتوانید لبخند زیبایتان را برای همیشه حفظ کنید و نیاز به درمان مجدد ارتودنسی نداشته باشید .

پس از آن هم اگر مشکلی داشتید میتوانید در اسرع وقت با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم .

رزرو وقت آنلاین

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − نه =