• انجام ایمپلنت و کاشت دندان

    ایمپلنت دندان یک راه حل طولانی مدت و محتاطانه برای جایگزینی دندان های از دست رفته یا از کار افتاده است. از دست دادن دندان ها می تواند بر نحوه غذا خوردن و صحبت کردن شما تأثیر بگذارد که می تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد.

ایمپلنت دندان ( هرآنچه باید بدانید )

روش کاشت ایمپلنت دندان به این صورت است که معمولاً طی دو روش جداگانه کاشته می شوند. اولین مورد قرار دادن خود ایمپلنت در استخوان فک و سپس چهار تا هشت ماه بعد برای قرار دادن دندان یا دندان دائمی جدید بر روی ایمپلنت است.
شما می توانید این روش را در مطب دکتر علی حیدری و با بی حسی موضعی انجام دهید. اگر احساس اضطراب خاصی در مورد درمان دارید، ممکن است به شما آرامبخش پیشنهاد کنیم تا در طول انجام پروسه کاشت ایمپلنت بدون اضطراب باشید .

ایمپلنت های دندانی راه حلی با دوام و عالی برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند. فرآیند کاشت ایمپلنت معمولا بین چهار تا نه ماه طول می کشد، اما بسته به برنامه درمانی فردی شما متفاوت است.

ایمپلنت دندان

سوالات احتمالی شما در مورد ایمپلنت دندان

ایمپلنت‌ها تحت بی‌حسی موضعی انجام میشوند که دهان را بی‌حس می‌کند، بنابراین قرار گرفتن ایمپلنت خود را احساس نمی‌کنید.
مانند هر روش جراحی، پس از از بین رفتن داروی بیهوشی، همیشه ناراحتی خفیفی وجود دارد. احتمالاً مقداری درد، کبودی و تورم خواهید داشت که ممکن است حدود یک هفته طول بکشد.
این طبیعی است و شما می توانید روز بعد از عمل به محل کار بروید. مسکن های بدون نسخه مانند پاراستامول و ایبوپروفن باید برای مدیریت درد کافی باشند.
اگر درد شدیدی را تجربه کردید، برای مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

دو جایگزین اصلی برای ایمپلنت وجود دارد: بریج و پروتز. ما به شما در انتخاب راه حل مناسب در طول مشاوره کمک می کنیم.
بریج دندان برای پر کردن شکاف در دهان شما طراحی شده است. این شامل جایگزینی دندان از دست رفته با روکش (دندان مصنوعی) است که روی دندان های طبیعی در دو طرف شکاف نصب می شود.
آنها یک راه حل ثابت مانند ایمپلنت هستند اما در استخوان فک شما کاشته نمی شوند. پروتزها حامل یک یا چند دندان جایگزین هستند.
آنها معمولاً قابل جابجایی هستند، بنابراین می توانید آنها را برای خوردن و خواب بیرون بیاورید .

ایمپلنت ها می توانند تا زمانی که به درستی مراقبت شوند دوام بیاورند. ما دستورالعمل‌های دقیق مراقبت‌های بعد از ایمپلنت را به شما می‌دهیم

ایمپلنت شما مستقیماً در استخوان فک شما قرار می گیرد، بنابراین دندانپزشک شما باید مطمئن شود که استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت دارید.
اگر اینطور نیست، دندانپزشک ایمپلنت شما ممکن است پیوند استخوان را توصیه کند. اگرچه این ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما این یک روش غیر معمول نیست و ما در تمام مراحل در کنار شما خواهیم بود

قیمت ایمپلنت شما بسته به نیازهای فردی شما متفاوت است، از جمله اینکه آیا می خواهید ایمپلنت های تکی یا چندگانه داشته باشید، آیا به درمان های حمایتی نیاز دارید یا اگر می خواهید ترمیم پیچیده تری مانند لبخند در یک روز انجام دهید.
ما به شفافیت در مورد قیمت گذاری خود افتخار می کنیم. قبل از اینکه طرح درمانی خود را امضا کنید، شما را به طور از کامل هزینه های درمان آگاه میکنیم .
برای دریافت هزینه دقیق درمان، به یکی از مطب های دکتر علی حیدری در یکی از شهرهای تهران ، تنکابن و یا دبی مراجعه کنید

مزایای ایمپلنت دندان توسط دکتر علی حیدری

برخی از مزایای کاشت ایمپلنت دندان عبارتند از:

  • ایمپلنت دندان با شکل، سایه و اندازه دندان های دیگر شما مطابقت دارند، بنابراین طبیعی به نظر می رسند .
  • ایمپلنت ها می توانند تا زمانی که دندان های طبیعی شما به درستی مراقبت شوند دوام بیاورند. آنها همچنین در استخوان فک شما ثابت می شوند، بنابراین نیازی نیست نگران برداشتن آنها مانند دندان مصنوعی باشید.
  • از تحلیل استخوان جلوگیری می کند: ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی عمل می کنند، فک شما را تحریک می کنند و از تحلیل استخوان جلوگیری می کنند.
  • عملکرد دندان طبیعی را بازیابی می کند: شما می توانید از تمام غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید .
  • ایمپلنت دندان بر گفتار شما تأثیر نمی گذاردپ

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دندان برای اکثر بزرگسالانی که از سلامت خوبی برخوردار باشند مناسب است، اما برخی موارد هستند که ممکن است بر روند ایمپلنت تاثیر بگذارد ، مثلا اگر سیگار می کشید، بیماری لثه دارید یا رادیوتراپی اطراف فک خود انجام داده اید حتما نیاز دارید تا در جلسه مشاوره شرکت کنید .

همچنین اگر زیر 18 سال سن دارید ، نمی توانید ایمپلنت دندان انجام دهید زیرا استخوان فک هنوز در حال رشد است.

قبل از انجام درمان ایمپلنت، باید یک ارزیابی بالینی ایمپلنت انجام شود تا کاندید بودن شما برای ایمپلنت احراز شود .

در جلسه مشاوره ارزیابی از دندان ها انجام میشود ، آنها دندان شما را ارزیابی میکنند تا مطمئن شوند که ایمپلنت‌ها راه‌حل مناسبی برای شما هستند.

برخی از افراد استخوان کافی در فک خود برای نگه داشتن ایمپلنت به طور طبیعی ندارند، به این معنی که ممکن است قبل از کاشت ایمپلنت به یک درمان حمایتی مانند پیوند استخوان یا لیفت سینوس نیاز داشته باشید.

اگر این مورد نیاز باشد، با شما این فرآیند را با جزئیات با شما طی می کنیم .

انواع مختلف ایمپلنت دندان

نوع درمان ایمپلنتی که نیاز دارید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه چند دندان را می خواهید ترمیم کنید. انواع مختلفی از درمان ایمپلنت وجود دارد ، از جمله:

  • ایمپلنت های تک یا چندگانه
  • پروتزهای نگهدارنده ایمپلنت
  • درمان یک روزه

مراحل انجام ایمپلنت دندان

ایمپلنت دارای چندین مرحله است ، که در ادامه به آنها میپردازیم.

1 – مشاوره اولیه

اولین گام برای کاشت ایمپلنت دندان، مشاوره است. ایمپلنت های هر کسی منحصر به فرد است. ما زمان خواهیم گذاشت تا در مورد گزینه های مفید برای شما صحبت کنیم تا بتوانیم درمان مناسب را برای شما انجام دهیم.

در طول مشاوره، دندانپزشک یا هماهنگ کننده درمان با شما در مورد آنچه می خواهید در طول درمان به دست آورید، هرگونه سابقه پزشکی مرتبط با شما صحبت خواهد کرد و ممکن است بتوانند هزینه تخمینی را به شما ارائه دهند. همچنین این فرصت را خواهید داشت که هر سوالی در مورد درمان دارید بپرسید.

2 – طرح درمان و ارزیابی بالینی

پس از انجام مشاوره اولیه، به ارزیابی بالینی نیاز دارید تا مشخص شود آیا شما برای ایمپلنت مناسب هستید یا خیر، و آیا آنها راه حل مناسبی برای شما هستند یا خیر.

در طول ارزیابی، دندانپزشک شما از دهان شما عکس با اشعه ایکس می گیرد و مدلی از دندان های موجود شما میسازد. این به آنها کمک می کند تا بررسی کنند که شما برای ایمپلنت مناسب هستید یا خیر و  اینکه دقیقاً ایمپلنت ها در کجا باید قرار داده شوند.

در برخی مواقع ممکن است نیاز باشد که یک اسکن CBCT انجام دهید تا به ما کمک کند دقیقاً چقدر استخوان دارید. در برخی موارد، ممکن است شما نیاز به انجام پیوند استخوان یا لیفت سینوس داشته باشید تا فضای کافی برای نشستن ایمپلنت ها قبل از انجام درمان ایجاد شود.

ما دقیقاً در مورد آنچه قبل، حین و بعد از کاشت ایمپلنت اتفاق می افتد با شما صحبت می کنیم و همچنین هزینه درمان شما را به طور خلاصه به شما خواهیم داد.

3 – کاشت ایمپلنت شما

کاشت ایمپلنت دندان یک روش ساده است که معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود، بنابراین نسبتاً بدون درد است. اما اگر واقعاً عصبی هستید، دکتر ممکن است بتواند برای آرام کردن ذهن شما آرامبخش تجویز کند.

هنگامی که دهان شما بی حس شد، دندانپزشک لثه شما را بریده و سوراخ کوچکی در استخوان فک ایجاد می کند. سپس خود ایمپلنت در این سوراخ قرار می گیرد. لثه شما معمولاً با بخیه بسته می شود، اگرچه همه به آن نیاز ندارند.

در برخی موارد، دندان های جدید شما در همان روز ترمیم می شوند که به درمان لبخند در یک روز معروف است.

“در کلینیک دکتر علی حیدری، ما اطمینان می‌دهیم که راحتی بیماران ما در اولویت قرار دارد. تمام روش‌های کاشت ایمپلنت ما تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. ما همیشه بررسی می‌کنیم و دوبار بررسی می‌کنیم که شما در طول مراحل کاشت ایمپلنت راحت و بدون درد باشید .

4 – مراقبت های بعد از کاشت ایمپلنت دندان

در طول درمان و بعد از آن، ما تمام توصیه‌های بعدی را که برای کمک به مراقبت از ایمپلنت‌هایتان نیاز دارید، به شما ارائه می‌کنیم.
مهم است که دستورالعمل های مراقبت های بعدی را به دقت دنبال کنید. دندانپزشک شما همچنین به شما توصیه می کند که چه زمانی باید برای قرار ملاقات های بعدی به ما مراجعه کنید، تا مطمئن شویم ایمپلنت شما ایمن و سالم است.