• ارتودنسی کودکان

  با مراجعه به یکی از مطب های دکتر علی حیدری (متخصص ارتودنسی کودکان) میتوانید از خدمات ما بهره مند شوید

ارتودنسی کودکان و نکات مهمی که باید بدانید

مراجعه زودهنگام به متخصص ارتودنسی کودکان میتواند از بروز عوارض دندان و لثه و فک جلوگیری کند .

برخی از عوارض دیر مراجعه کردن به یک متخصص ارتودنسی کوکان :

 • تنگی نفس کودک
 • بهم ریختگی فک و عدم تقارن فک
 • بیماری های لثه و عفونت های لثه ای
 • بهم ریختگی وضعیت دندان که باعث کاهش اعتماد به نفس کودک شما خواهد شد

برای رزرو نوبت در یکی از مطب های دکتر علی حیدری (متخصص ارتودنسی کودکان) میتوانید از طریق دکمه زیر اقدام کنید .

سوالات احتمالی شما در مورد ارتودنسی کودکان

بهترین سن برای مراچعه به متخصص ارتودنسی سن 6 تا 8 سالگی است

قیمت ارتودنسی کودکان بسته به نوع درمان ، میزان مشکلات دندان و جنس ارتودنسی و روش ارتودنسی بستگی دارد ، برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشخصات درج شده در سایت دکتر علی حیدری تماس بگیرید

متخصص ارتودنسی کودکان ، دوره های ویژه ای را برای این کار گذرانده اند و عملکرد یک متخصص ارتودنسی میتواند بازدهی چندین برابری به نسبت یک دندانپزشک معمولی داشته باشد .

دکتر علی حیدری متخصص ارتودنسی کودکان و بزرگسالان و ارتوپدی فک و صورت، متخصص و ماستر لیزر دندانپزشکی،دکتر رسمی سیستم اینویزلاین امریکا در ایران و دبی در ایران اینویزیلاین سنتر

از دانشگاه جنوا(ایتالیا)
عضو انجمن ارتودنتیست های آمریکا
عضو انجمن ارتودنتیست های اروپا
عضو دایم فدراسیون جهانی ارتودنسی
عضو انجمن پزشکی امارات متحده عربی
عضو جامعه جهانی لیزرپزشکی و دندانپزشکی
دکتر علی حیدری ، متخصص در ارتودنسی و ارتوپدی فکی دارای بیش از 18 سال سابقه در زمینه تخصص ارتودنسی کودکان و بزرگسالان و ناهنجاری های فک و صورت است.

وی در طول مدت حرفه ای خود با بیش از 4000 بیمار در طیف گسترده ای از ناهنجاری ها و نیز بیماران مبتلا به شکاف های صورتی(لب و کام)را با استفاده از جدیدترین تکنیک ها با دستگاه های ثابت و فانکشنال درمان کرده است

ارتودنسی کودکان

ارتودنسی کودکان و نکات مهمی که باید بدانید

ارتودنسی کودکان به معنی بهم ریختگی وضعیت دندان های کودکان است ، این مشکل ممکن است با نشانه های دیگری نیز همراه باشد ، به طور مثال تغییراتی در فرم فک و صورت میتواند یکی از نشانه های احتیاج به ارتودنسی کودکان است .

بهم ریختگی دندان ، بیرون زدن دندان از لب ، تغییرات در فرم فک و صورت میتواند از جدی ترین علائم برای مراجعه به متخصص ارتودنسی کودکان باشد .

اگر چنین مشکلاتی را در دندان کودکان دلبندتان دیدید ، حتما به یک متخصص باتجربه در زمینه ارتودنسی مراجعه کنید .

کلینیک های دکتر علی حیدری ( متخصص ارتودنسی کودکان و بزرکسالان ) در تهران – تنکابن و دبی قرار دارد ، شما میتوانید برای رزرو نوبت اقدام کنید .

چرا باید به یک متخصص ارتودنسی کودکان مراجعه کنید ؟

متخصص ارتودنسی کودکان پس از گزراندن دوره های ویژه به خوبی با وضعیت و ناهنجاری های فک و دندان کودکان آشناست و این موضوع باعث میشود تا ارتودنسی کودک شما به خوبی و با بهترین روش انجام شود .

متخصص ارتودنسی کودکان تمام علائم و وضعیت دندان های کودک را بررسی کرده و بهترین گزینه ها را برای درمان در اختیار والدین قرار میدهد .

باید این نکته را مد نظر داشته باشید که مراجعه به موقع میتوان جلوی بروز بسیاری از مشکلات بهداشت دهان و دندان کودکان را گرفت .

در ادامه به موارد مهمی در باره ارتودنسی کودکان پرداخته ایم که والدین میتوانند از این نکات استفاده کنند و وضعیت دندان و فک کودکان خود را مورد ارزیابی قرار بدهند .

علائمی که نشان می دهد کودک شما ممکن است به ارتودنسی کودکان نیاز داشته باشد عبارتند از:

 • مشکل در جویدن یا گاز گرفتن. اگر کودک شما با جویدن یا گاز گرفتن معمولی مشکل دارد، این ممکن است نشانه ای از نامرتبی دندان ها یا فک ها باشد. ناهماهنگی ها می توانند ظریف باشند و ممکن است نتوانید آنها را از جلوی دهان فرزندتان متوجه شوید.
 • دندان قروچه مخصوصاً در شب. دندان قروچه ممکن است نشانه ای از ناهماهنگی باشد و در صورت عدم درمان، می تواند به دندان آسیب برساند و تراز فک و دندان را تغییر دهد.
 • تنفس از طریق دهان بر ظاهر چهره و رشد دندان های کودک شما تأثیر می گذارد. صورت درازتر با آرواره‌های باریک در نتیجه نخوابیدن زبان روی سقف دهان ایجاد می‌شود.
 • مکیدن انگشت یا سایر عادات دهانی. عاداتی مانند مکیدن انگشت شصت می تواند دندان های جلویی را به سمت جلو بکشد و باعث بهم ریختگی دندان های پایین شود. اکثر کودکان در سنین 2 تا 4 سالگی چنین عادت هایی را ترک می کنند، اما اگر کودک شما بیش از این مدت ادامه داد، ممکن است مجبور شوید به یک متخصص ارتودنسی مراحعه کنید .
 • دندان های بهم ریخته، نامناسب یا مسدود شده. دندان‌هایی که خیلی نزدیک به هم هستند یا روی هم قرار دارند می‌توانند از علائم نیاز به ارتودنسی باشد، این علائم منجر به تنفس از طریق دهان یا لب‌ها شوند و منجر به مشکلات بیشتر در تراز دندانهای کودک شوند.
 • تراز نبودن فک بالا و پایین میتواند یکی از نشانه های نیاز به ارتودنسی کودک شما باشد .
 • از دست دادن زودهنگام، دیرهنگام یا نامنظم دندان های شیری. از دست دادن زود هنگام دندان‌های شیری می‌تواند باعث شود که ، دندان‌ها در فضاهای خالی جابه‌جا شوند. دیر از دست دادن دندان‌ها نیز می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در تراز و فاصله شود.
 • نامرتبی دندان ها یا فک ها. ناهماهنگی که به آن مال اکلوژن نیز گفته می شود، شامل اوربایت، آندربایت و کراس بایت است که می تواند در جویدن و گفتار اختلال ایجاد کند.
 • فک ها یا دندان ها نامتناسب با بقیه قسمت های صورت است
علائم نیاز کودکان به ارتودنسی

تشخیص زود هنگام ( ارتودنسی پیشگیری) ایده آل است

در صورتی که پیش از در آمدن دندان های بالغ یا تقریباً کامل شدن رشد دندان و صورت کودکان علائم نیاز به ارتودنسی کودک را شناسایی کنیم ، ممکن است آسان تر و سریع تر اصلاح شوند.

درمان زودهنگام یا «ارتودنسی پیشگیری» یک درمان ارتودنسی است که در حالی انجام می‌شود که کودک هنوز، چند دندان شیری دارد و گزینه‌ها ممکن است شامل یک دستگاه ثابت یا متحرک برای حرکت دادن دندان‌ها، تغییر موقعیت فک یا نگه داشتن دندان‌های دیگر باشد.

همچنین ممکن است برداشتن دندان های شیری برای رشد بهتر دندان های بالغ ضروری باشد.

درمان ارتودنسی نه تنها زیبایی لبخند کودک شما را بهبود می بخشد، بلکه می تواند از مشکلات احتمالی مانند بدتر شدن سلامت دندان، درد یا ناراحتی دندان، مشکل در جویدن، صحبت کردن یا مراقبت از دندان کودکان جلوگیری کند.

متخصص ارتودنسی کودک ، نقش مهمی در مراقبت های معمول و اصلاح و ترمیم دندان های کودک شما دارد و می تواند توصیه ها یا ارجاعات مفیدی را برای مراقبت های احتمالی ارتودنسی ارائه دهد، برای گرفتن بهترین نتیجه از ارتودنسی کودکان بهتر است به متخصص ارتودنسی باتجربه مراجعه کنید.

پس از فارغ التحصیلی از دانشکده دندانپزشکی، این متخصصان دو تا سه سال دیگر را در یک برنامه رزیدنتی ارتودنسی معتبر می گذرانند.

مراجعه به یک متخصص ارتودنسی تایید شده تضمین می کند که کودک شما درمان مناسب برای لبخندی سالم را دریافت می کند که تا آخر عمر باقی بماند.

به همین منظور نیاز است که با یک متخصص ارتودنسی ملاقات کنید ، دکتر علی حیدری متخصص ارتودنسی کودکان و ارتودنسی پیشگیری در تهران ، تنکابن و دبی ، آماده ارائه خدمات ارتودنسی به کودکان شما میباشد .

© Copyright - Dr Ali Heidari | Seo And Developed By A.Jahani