تاثیر ارتودنسی بر چهره و ظاهر کودکان و بزرگسالان

قبل و بعد از ارتودنسی اوربایت

در این مطلب قصد داریم درباره تاثیر ارتودنسی بر چهره و ظاهر کودکان و بزرگسالان ، صحبت کنیم ، شاید بسیاری از ما با این موارد آشنا نباشیم و ندانیم که تاثیر ارتودنسی به چهره و ظاهر چیست .

پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا این موضوع رو به طور کامل بررسی کنیم و نکات مفیدی رو در این باره به شما عزیزان منتقل کنیم .

آیا ارتودنسی بر چهره و ظاهر ما تاثیر میگذارد ؟

قبل و بعد از ارتودنسی اوربایت

قبل و بعد از ارتودنسی اوربایت

در پاسخ این سوال باید گفت بله ! قطعا تاثیر خواهد داشت. هنگامی که دندان های بالایی خیلی جلوتر از دندان های پایینی قرار میگیرند، ظاهری مانند چانه ضعیف و گونه های فرورفته ایجاد می کند.

با کمک ارتودنسی این دندان ها تراز میشوند و به صورت مرتبی کنار یکدیگر قرار میگیرند و باعث میشوند که نمایه صورت متعادل تری ایجاد شود و چانه و خط فک قوی تری به شما خواهد داد .

بسیاری از افراد بدون اینکه بدانند ارتودنسی چه تاثیری بر فک و چانه و فرم چهره و صورت دارد اقدام به انجام بسیاری از عمل های زیبایی میکنند ، در صورتی که در بسیاری از این بیماران ، ارتودنسی میتواند تاثیر زیادی بر ظاهر چهره و صورت داشته باشد .

تاثیر ارتودنسی در فک و زیبایی صورت

تاثیر ارتودنسی در فک و زیبایی صورت

تاثیر ارتودنسی در فک و زیبایی صورت

درمان ارتودنسی چیزی فراتر از صاف کردن دندان است. همچنین شامل بهبود رابطه بین قوس بالا و پایین فک می شود تا دندان ها به درستی کنار هم قرار گیرند.

تراز کردن دندان ها و فک ها، نوع بریس ها و اینویزیلاین می توانند تأثیر مثبتی بر شکل و ویژگی های صورت شما داشته باشند. در موارد خفیف ، لبخند ممکن است تنها بهبود قابل توجه صورت شما باشد.

با این حال، در موارد شدیدتر، مانند آندربایت یا اوربایت، ظاهر صورت می تواند به دلیل عدم تعادل فک تحت تاثیر قرار بگیرد. هنگامی که دندان ها و فک ها در یک راستا قرار می گیرند، بهبود چهره و لبخند بسیار چشمگیرتر می شود.

دکتر علی حیدری متخصص ارتودنسی ، دانش لازم را برای اصلاح ناهماهنگی به گونه ای دارند که سلامت دهان و ظاهر شما را تقویت کند.

هدف از ارتودنسی این است که علاوه بر سلامت دندان ها ؛ در ظاهر لبخند و ویژگی های صورت نیز تاثیرگذار باشد . این امر مستلزم برنامه ریزی و دقت زیادی است، به همین دلیل است که شما باید برای درمان به یک متخصص ارتودنسی خبره مراجعه کنید.

به خصوص فردی که رویکردی با تکنولوژی بالا دارد. دکتر علی حیدری به برنامه ریزی درمان کامپیوتری اعتقاد زیادی دارند. همکاران ما در کلینک های ما می‌توانند یک مدل سه‌بعدی مجازی از دهان شما را بسازند تا زمان و مکان حرکت هر دندان را تا زمانی که موقعیت دندان‌ها درست باشند برنامه‌ریزی کنند و مطمئن شوند که همه چیز درست هستند.

تغییر صورت پس از بریس یا اینویزلاین و تاثیر ارتودنسی بر بینی

بسیار کم پیش می آید که صورت یک فرد کاملاً متقارن باشد و اغلب به سختی قابل تشخیص است ، با این حال، گاهی اوقات، ممکن است ناهماهنگی های قابل توجهی وجود داشته باشد که از فک شروع می شود.

در این موارد، بریس ها و اینویزیلاین می توانند چهره نامتقارن را بسیار بهبود بخشند، بسیاری از نحوه درک ما از تقارن و شکل صورت به زاویه ها نیز مربوط می شود.

از ما سؤالاتی پرسیده شده است که آیا بریس ها بینی شما را تغییر می دهند؟ پاسخ این است که نمیتواند بی تاثیر باشد اما به طور مستقیم تاثیری روی بینی ندارد. با این حال، با جابجایی دندان‌ها و فک‌ها، زوایای بین لب و بینی تغییر می‌کند که می‌تواند ظاهر بینی را کمی متفاوت کند.

مثال های رایج

آندربایت (underbite)

آندربایت

آندربایت و تاثیر آن بر چهره و فک

آندربایت – دندان های پایینی در مقابل دندان های بالایی قرار می گیرند. این باعث می شود که فک پایین بیرون بیاید. در این صورت، صورت شما قبل و بعد از بریس می تواند به طور قابل توجهی متفاوت به نظر برسد.

با اصلاح عدم تعادل بین فک بالا و پایین و اصلاح نحوه برخورد دندان ها و فک ها، نیمه پایینی صورت شما هماهنگ تر به نظر می رسد. ویژگی های شما بسیار متناسب تر به نظر می رسند.

اوربایت (overbite)

اوربایت – این نوع دیگری از مال اکلوژن است که در آن اینویزیلاین یا ارتودنسی تاثیر زیادی بر خط فک خواهند داشت . هنگامی که دندان های بالایی خیلی جلوتر از دندان های پایینی بیرون می آیند، ظاهری مانند چانه ضعیف و گونه های فرورفته ایجاد می کند. با در کنار هم قرار گرفتن صحیح قوس ها و تراز کردن نیش، نمایه صورت متعادل تری ایجاد می کند و چانه و خط فک قوی تری به شما می دهد.

اپن بایت (Open Bite)

اپن بایت

اپن بایت و تاثیر آن بر چهره و زاویه فک

وقتی اپن بایت دارید، دندان های جلو اصلا به هم نمی رسند. هنگامی که می خواهید لب های خود را ببندید، باید آنها را بکشید تا روی دندان ها قرار گیرند. این باعث می شود که صورت دراز باشد و باعث مشکلات اساسی در گفتار و غذا خوردن شود.

اینویزیلاین و ارتودنسی به دندان‌های جلویی اجازه می‌دهند با هم تماس پیدا کنند و بهم دیگر برسند، لبخند شما را بهبود می‌بخشند و حتی گونه‌هایی را که همیشه آرزویش را داشتید به ارمغان می‌آورند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =