ارتودنسی نامرئی جایگزین ارتودنسی های سنتی است و برای افرادی که دوست ندارند تا کسی متوجه شود که از ارتودنسی استفاده کرده اند مناسب است .ارتودنسی نامرئی یکی از روش های جدید برای اصلاح بهم ریختگی دندان و اصلاح بایت ها است و بیش از 2 میلیون بیمار در سراسر جهان از این روش درمانی استفاده کرده اند.

انواع ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی خود شامل 2 دسته میشود ، دسته اول استفاده از براکت های نامرئی است و دسته دوم استفاده از لینگوال داخل دندان .

براکت (الاینر) نامرئی

الاینرها در اصل نگه دارنده های شفافی هستند که از پلاستیک انعطاف پذیر ساخته شده اند و متناسب با دهان شما هستند و به تدریج دندان های شما را تراز می کنند. با حرکت دندان ها به موقعیت صحیح، باید آنها را تغییر دهید. آنها عملا نامرئی هستند، فقط باید آنها را بردارید تا بتوانید بنوشید و بخورید.

براکت های لینگوال، در داخل دندان ها

آنها بریس های شخصی سازی شده هستند که به صورت دیجیتالی طراحی شده اند و مخصوص دندان های شما هستند. آنها کاملا نامرئی هستند، زیرا پشت دندان ها قرار می گیرند. در حال حاضر، زیباترین و دقیق ترین گزینه است. براکت های لینگوال با جدیدترین تکنولوژی ساخته شده اند و تمایل دارند دندان ها را سریعتر از براکت های فلزی تراز کنند

ارتودنسی نامرئی

طرح درمان ارتودنسی نامرئی

طرح درمان به صورت دیجیتالی و کاملا شخصی سازی شده طراحی می شود و حرکات دقیق دندان ها را ردیابی می کند. هر تراز کننده به گونه ای طراحی شده است که بر اساس طرح درمان، مقدار صحیح نیرو را در مکان مناسب و در زمان مناسب، به دندان ها اعمال کند. متخصص ارتودنسی روند را کنترل می کند و مطمئن می شود که الاینرهای به درستی کار خود را انجام میدهند .

ارتودنسی نامرئی توانایی حل هر نوع مشکلی را دارد، درست مانند ارتودنسی سنتی. برخی از مشکلات مانند: دیاستما (جدا شدن دندان ها)، نقایص نیش، بهم ریختگی و ازدهام دندان ها، و غیره. معمول ترین دلایل برای انتخاب ارتودنسی نامرئی هستند .

چرا ارتودنسی نامرئی محبوب است ؟

در جامعه امروزی، ارزیابی گزینه های موجود برای درمان ارتودنسی مهم است. اگرچه بسیاری از بزرگسالان از بریس‌های فلزی یا سرامیکی قابل مشاهده استفاده می‌کنند، اما بسیاری دیگر نیز ترجیح می‌دهند کسی متوجه نشود که در حال درمان ارتودنسی هستند.

ارتودنسی نامرئی به وجود آمد تا به افرادی که از بریس ها و ارتودنسی سنتی خوششان نمی آید ، کمک کند. افراد زیادی هستند که می‌خواهند دندان خود را بهبود بخشند و بدون اینکه مورد توجه قرار گیرند لبخند بزنند.

اگر نمی خواهید کسی متوجه شود که شما دندان هایتان را ارتودنسی کرده اید، ارتودنسی نامرئی کاملاً با سبک زندگی و تعاملات روزانه شما با دیگران مطابقت دارد.

ارتودنسی نامرئی چیست

چرا ارتودنسی نامرئی را انتخاب کنیم ؟

بسیاری از افراد دوست ندارند که از بریس های فلزی بر روی دندان هایشان استفاده کنیم زیرا دوست ندارند کسی متوجه شود که دندانهایشان را ارتودنسی کرده اند ، ارتودنسی نامرئی برای شماست ، این بریس های شفاف باعث میشوند که کسی متوجه ارتودنسی شما نشود و همچنین روند درمان خود را به خوبی به پایان برسانید .

جالب است بدانید !

ابتدا دندانپزشک شما از دهان شما تصاویری می گیرد و از این طریق، تیمی از تکنسین ها شروع به ساخت یک مدل یا ماکت سه بعدی از دندان ها و دهان شما می کنند.

سپس پزشک شما یک برنامه درمانی منحصربه‌فرد را ترسیم می‌کند که در آن جزئیات نحوه حرکت دندان‌های شما هفته به هفته تا زمانی که کاملاً در فک شما قرار بگیرند،را به شما ارائه میدهد.

ایده این است که دندان ها به آرامی و با نصب بریس های نامرئی یا aligners (الاینر ها) ، در موقعیت خود قرار می گیرند.

این الاینرها با استفاده از ماکت سفارشی ساخته شده اند و کاملاً در اطراف دندان شما قرار می گیرند. معمولاً از شما انتظار می رود که یک ست را به مدت دو هفته بپوشید و سپس ست بعدی را استفاده کنید.

قیمت ارتودنسی نامرئی چقدر است ؟

قیمت ارتودنسی نامرئی بستگی به پیچیدگی کیس شما دارد ،اگر نیاز به درمان پیچیده ای داشته باشید هزینه بیشتری خواهد داشت و اگر کیس شما پیچیده نباشد هزینه کمتری خواهد داشت .

علاوه بر این موارد قیمت به فاکتورهایی همچون جنس و نوع الاینرها نیز بستگی دارد .

برای استعلام قیمت کافیست با ما تماس بگیرید و یا از طریق فرم رزرو وقت آنلاین ، یک وقت برای خود رزرو کنید تا در جریان روند کامل درمان و هزینه ها قرار بگیرید .

الاینرها عملاً نامرئی هستند، مردم ممکن است حتی متوجه استفاده از آنها نشوند. توجه داشته باشید که باید آنها را بردارید تا بتوانید بخورید و بنوشید، مسواک بزنید و نخ دندان بکشید.

آنها بریس های سفارشی هستند که به صورت دیجیتالی طراحی شده اند و مخصوص دندان های شما هستند. آنها کاملا نامرئی هستند، زیرا پشت دندان ها قرار می گیرند. امروزه زیباترین و دقیق ترین گزینه است. هیچ کس متوجه نمی شود که شما آنها را پوشیده اید!

© Copyright - Dr Ali Heidari | Seo And Developed By A.Jahani