آندربایت چیست | همه چیز در باره آندربایت

آندربایت

آندربایت چیست ؟دندان های پایینی در مقابل دندان های بالایی قرار می گیرند. این باعث می شود که فک پایین بیرون آمدگی داشته باشد. در این صورت، صورت شما قبل و بعد از بریس می تواند به طور قابل توجهی متفاوت به نظر برسد.

آندربایت چیست و علت به وجود آمدن آندربایت چیست؟

چه چیزی باعث به وجود آمدن آندربایت می شود؟ آندربایت معمولاً به همان دلیلی ایجاد می شود که چشمان شما قهوه ای یا آبی است و موهای شما ضخیم یا نازک است – ژنتیک.

اغلب آندربایت یا ازدحام بیش از حد دندان رخ می دهد. عوامل دیگری که در ایجاد آندربایت نقش دارند به رفتارهای دوران کودکی مربوط می شوند.

آندربایت چیست

آندربایت و تاثیر آن بر چهره و فک

چگونه آندربایت اصلاح میشود ؟

آندبایت بزرگسالان را میتوان با موفقیت درمان کرد ، اما درمان اغلب شامل جراحی است. درمانی که برای اصلاح آندربایت نیاز دارید بستگی به شدت آن دارد.در موارد خفیف آندربایت، بریس‌ها می‌توانند به صاف شدن دندان‌ها و تراز مجدد فک شما کمک کنند.

آیا آندربایت با افزایش سن بدتر می شود؟

آندربایت معمولاً با افزایش سن بدتر می شود، به ویژه در طول جهش رشدی که در سال های اولیه نوجوانی رخ می دهد (9 تا 14 سالگی). پس از این جهش رشد، رشد فک ثابت می شود و در اواسط سال های نوجوانی برای زنان و اواخر سال های نوجوانی برای مردان متوقف می شود.

آیا می توانید با آندربایت زندگی کنید؟

آندربایت چیزی بیش از یک موضوع آرایشی است. در حالی که برخی از افراد ممکن است یاد بگیرند که با موارد خفیف زندگی کنند، موارد شدید ممکن است باعث مشکلات سلامت دهان شود، مانند: مشکل در گاز گرفتن و جویدن غذا و صحبت کردن .

در چه سنی آندربایت را رفع می کنید؟

درمان زودهنگام آندربایت، زمانی که کودک شما بین 7 تا 10 سال سن دارد، ممکن است موثرترین زمان برای اصلاح این مشکل باشد. روش‌های اصلاح اولیه، می‌تواند فرصتی را برای دندان‌های دائمی ایجاد کند تا در موقعیت بهتری نسبت به بدون اصلاح رشد کنند.

آیا می توان آندربایت را بدون جراحی ترمیم کرد ؟

بریس های ارتودنسی و اینویزیلاین می توانند آندربایت را برطرف کنند.

چندین گزینه غیرجراحی برای رفع آندربایت وجود دارد. برای موارد خفیف، متخصص ارتودنسی  ممکن است بریس‌های فلزی یا اینویزیلاین را برای حرکت دندان‌ها توصیه کند. در برخی موارد، دندانپزشک ممکن است تراشیدن دندان‌های بزرگ‌تر را انتخاب کند .

چگونه اینویزیلاین می تواند به درمان آندربایت کمک کند؟

اینویزیلاین یک سیستم تراز کننده است که دندان ها را بدون سیم صاف می کند. پلاستیک صاف، شفاف و بادوام که روی دندان‌های شما محکم می‌شود.

آنها هر دو هفته یکبار تعویض می شوند و اصلاحی ثابت و تقریباً نامرئی برای شرایط مختلف ارتودنسی ایجاد می کنند. اینویزیلاین راحت، محتاطانه و قابل جابجایی است (مثلاً هنگام غذا خوردن).

اینویزیلاین را می توان برای درمان آندربایت با حرکت دادن دندان های پایین به موقعیت مناسب در پشت دندان های بالا استفاده کرد. در موارد شدید آندربایت، ممکن است نیاز به ترکیب سایر درمان های ارتودنسی با اینویزیلاین باشد.

فرآیند Invisalign ( اینویزیلاین)

روند درمان اینویزیلاین ساده و سرراست است. برای تعیین بهترین برنامه درمانی با مشاوره شروع می شود که میتوانید برای رزرو وقت اقدام کنید. قالب های دیجیتال گرفته می شود (دیگر از قالب های دندانپزشکی سنتی خبری نیست). شما به ترازهایی مجهز شده‌اید که می‌توانید در خانه آنها را بردارید.

مزایای اینویزیلاین :

  • نیاز به مراجعه کمتر به مطلب برای بررسی
  • عدم محدودیت در غذا خوردن
  • میتوانید آنها را بردارید و مسواک بزنید و مجددا روی دندانتان قرار دهید
  • از آنجایی که اینویزیلاین با ایجاد فشار ملایم و ثابت کار می کند، عملاً بدون درد نیز هستند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 15 =